Polskie forum fanów Josha Grobana

Forum fanów Josha Grobana

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Zachęcamy do rejestrowania się na naszym forum. Dla zalogowanych użytkowników czeka niespodzianka w postaci dodatkowych, ukrytych dla gości, tematów.

#1 26-3-2008 19:02:25

Adm

Administrator

Zarejestrowany: 24-3-2008
Posty: 53

Ulubiony utwór

Czyli Morag dotrzymuje obietnicy (zlożonej samej sobie).

Są działy dla odpowiednich albumów, ale ten temat jest bardziej poglądowy, więc umieszczam go tutaj. Macie swoje ulubione piosenki tego artysty? Zdaję sobie (boleśnie) sprawę z tego, że jestem prawdopodobnie jedyną (albo jedną z nielicznych osób na tym forum), która zapoznała się z całą dyskografią tego pana, ale mimo wszystko zapytuję.

Jeśli chodzi o mnie - wciąż jest to "Per te". Chociaż nie ma już aż tak niezachwianej pozycji, jak kiedyś. Na trzech kolejnych miejscach bardzo blisko najwyższego stopnia podium są na przykład "L'ultima notte" (w której to piosence zakochałam się dopiero po mniej więcej piętnastym usłyszeniu), "To where you are" (bo pasuje mi idealnie do pisanego właśnie tekstu) oraz "Caruso" (genialna piosenka, równie świetnie wykonała ją swego czasu także Lara Fabian). Tak naprawdę lubię większość, ale może ograniczmy się do ulubionych. *ogranicza się*

Morag

Offline

 

#2 28-3-2008 16:48:00

 Cynamonka

Gość z zewnątrz

Zarejestrowany: 25-3-2008
Posty: 11
Ulubiona piosenka Josha: Mi mancherai

Re: Ulubiony utwór

Łel. Ja krótko i zwięźle, bo nie mam jeszcze za bardzo ustalonego rankingu i powodów, dla których tę a nie inną piosenkę lubię najbardziej. Mam chyba setyment do każdej ze znanych mi piosenek Josha.
Najulubieńsza jest Remember me, ale nie słucham jej za często, bo potem ciężko mi się otrząsnąć. Potem jest Per te, jako ta, która wywołuje odpowiednio dużo emocji do pisania pewnych rzeczy, ale nie będę się tu na ten temat uzewnętrzniać. Potem jest Mi mancherai, której słucham najczęściej, bo łatwo mi się na niej skupić na tym co robię, a przede wszystkim JAK robię.
Takie moje małe trio xD


Jestem miniaturzystką i dobrze mi z tym!
Inna ścieżka

"Your orders, my Master"
Hellsing

Offline

 

#3 6-4-2008 22:45:45

 jagoda

Dżosznięty

4561550
Zarejestrowany: 4-4-2008
Posty: 176
Ulubiona piosenka Josha: Oceano

Re: Ulubiony utwór

to ja tez zwiezle i na temat...

mam staly zestaw 6 piosenek, choc teraz juz 7 na poczatek :Oceano, potem To where you are, february song, si volvieras a mi, alla luce del sole, when you say you love me i teraz canto alla vita

aaa i jeszcze remember me!!!

jak mowilam zwiezle i na temat


Fly me up to where you are
Beyond the distant star
I wish upon tonight
To see you smile :zadowolony:

Offline

 

#4 12-4-2008 00:34:08

 Rouleeng

Gość z zewnątrz

Zarejestrowany: 12-4-2008
Posty: 7
Ulubiona piosenka Josha: Broken Vow
Imię: Anna

Re: Ulubiony utwór

Moją ulubiona piosenką jest Broken Vow. Mam do niej ogromny sentyment. Dzięki niej odkryłam Josha.
Bardzo podobają mi się także: The Prayer, Remember me, Per te oraz Un Amore Per Sempre. Oczywiście, kocham wszystkie utwory jakie znam. Myślę, że ta lista zmieni się, gdy zapoznam się z resztą twórczości Josha.


- You'll stay with me?
- Until the very end.

Offline

 

#5 14-4-2008 20:34:29

 jagoda

Dżosznięty

4561550
Zarejestrowany: 4-4-2008
Posty: 176
Ulubiona piosenka Josha: Oceano

Re: Ulubiony utwór

Ooo jej słuchajcie przesłuchałam dziś piosenki z 4 albumów Josha i jak usłyszałam All Improvviso Amore i In her eyes to...zaniemówiłam poprostu się w nich zakochałam!! te piosenki są cudowne!! Lubicie je??

Ostatnio edytowany przez jagoda (14-4-2008 20:35:07)


Fly me up to where you are
Beyond the distant star
I wish upon tonight
To see you smile :zadowolony:

Offline

 

#6 14-4-2008 22:01:40

Adm

Administrator

Zarejestrowany: 24-3-2008
Posty: 53

Re: Ulubiony utwór

Wszystkie jego piosenki są w pewien sposób cudowne, każda z nich pasuje do innego nastroju. In her eyes bardzo lubię, ale All'improvviso amore należy do ścisłej czołówki moich ukochanych piosenek Josha. Przede wszystkim ze względu na genialny początek utworu. No i jest po włosku, a te darzę największą sympatią.

Morag

Offline

 

#7 27-4-2008 22:21:01

 Rouleeng

Gość z zewnątrz

Zarejestrowany: 12-4-2008
Posty: 7
Ulubiona piosenka Josha: Broken Vow
Imię: Anna

Re: Ulubiony utwór

Oglądałam na Youtubie teledysk Josha do Per te. Omójboże, ta piosenka jest przecudnie wzruszająca. Stałam się oficjalną wielbicielką Per te. Nigdy wcześniej nie wsłuchiwałam sie w nią tak naprawdę. Zawrzeć tyle emocji w słowach potrafi tylko Josh.

*nuci pod nosem Per te, per te, vivrò L'amore vincerà...*


- You'll stay with me?
- Until the very end.

Offline

 

#8 11-5-2008 13:01:08

 anulek

Gość z zewnątrz

1284474
Zarejestrowany: 11-5-2008
Posty: 13
Imię: Ania

Re: Ulubiony utwór

Uwielbiam wszystkie jego piosenki, ale chyba najbardziej lubię: Un giorno per noi, Remember when it rained, Oceano i February song

Offline

 

#9 12-5-2008 22:24:22

Adm

Administrator

Zarejestrowany: 24-3-2008
Posty: 53

Re: Ulubiony utwór

Un giorno per noi jest dla mnie chyba zbyt spokojne, by mogło pretendować do miana ulubionego utworu, a Remember when it rained trochę przejadło mi się w czasach, kiedy jeszcze nie słuchałam obsesyjnie Josha. Pozostałe dwie jak najbardziej lubię, chociaż bardziej chyba February song. Na korzyść Oceano działa przede wszystkim język, w jakim jest śpiewana. Kocham włoski.

Morag

Offline

 

#10 15-5-2008 19:32:53

 Jardin

Dżoszorozkminiacz

Zarejestrowany: 12-5-2008
Posty: 932
Ulubiona piosenka Josha: Alejate

Re: Ulubiony utwór

Dla mnie przez bardzo długi czas najważniejsza była piosenka "L'lultima Notte"...i oczywiście nadal tak jest...ale od niedawna straciłam głowę dla "Oceano" i "Si Volvieras A mi"! Słucham ich non-stop na zmianę...teraz też:) Kiedy odkryje nowy utwór pewnie znów wpadne w zachwyt i będe słuchać tylko jego...! Rozumiem też wszystkich zakochanych w piosence "Per Te"...


Schowana za ścianą własnej Ciszy...

Offline

 

#11 16-5-2008 13:40:14

 jagoda

Dżosznięty

4561550
Zarejestrowany: 4-4-2008
Posty: 176
Ulubiona piosenka Josha: Oceano

Re: Ulubiony utwór

Rozumiem Cię W sumie chwilę już słucham Josha ale za każdym razem co włączam nowo-ściągniętą piosenkę to się nią zachwycam

ostatnio zachwyciłam się Gira con me questa notte śliczne


Fly me up to where you are
Beyond the distant star
I wish upon tonight
To see you smile :zadowolony:

Offline

 

#12 16-5-2008 15:44:26

Adm

Administrator

Zarejestrowany: 24-3-2008
Posty: 53

Re: Ulubiony utwór

Każda, naprawdę każda piosenka po włosku w wykonaniu Josha wprawia mnie w dziki zachwyt. Ostatnio rzeczywiście "Gira con me", której się nauczyłam i, ku rozpaczy towarzyszących mi osób, nucę od czasu do czasu. W moim przypadku miernikiem jakości piosenki jest trudność, z jaką oddaję jej w miarę oryginalne brzmienie. W przypadku "Gira con me" od czasu do czasu wychodzi, za to poległam wielokrotnie na "Per te". ;-)

Offline

 

#13 9-7-2008 11:48:43

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Ulubiony utwór

Bardzo trudne pytanie. Przynajmniej dla mnie. Josh mógłby śpiewać listę zakupów i byłoby ciągle pięknie. Wszystkie jego piosenki opowiadają o czymś innym. Bo z pewnością każda piosenka to oddzielna historia. Część duszy Josha. Sam nawet to przyznał. Przez swoje piosenki Josh pokazuje nam, swoim fanom, swoje wnętrze. Dzięki nim uczymy się go.

Akurat obecnie mogłabym wymienić tu dwie, które słucham teraz częściej niż inne. To All I Know of Love w duecie z Barbrą Streisand (kocham jego duety!) i hymn amerykański w jego wykonaniu, bo... lubię hymn amerykański. A gdy wykonuje go Josh, to aż ciary przechodzą.

Trudno byłoby mi więc określić, która piosenka podoba mi się najbardziej. Słucham tę, na którą w danym momencie mam ochotę. Nigdy mi się nie znudzą. Choć słucham ich dość często (ale nie non stop!).

EDIT: Choć napisałam, że kocham jego wszystkie piosenki, wstawiłam do swojego profilu jako ulubioną piosenkę utwór Awake. To zdecydowanie jedna z lepszych jego piosenek. Na pewno nie jest tak, że w danej chwili mam ochotę posłuchać każdej piosenki Josha. Zależy od humoru. Mam takie utwory, których nie słuchałam już dawno. Bo jakoś nigdy nie mam ochoty ich włączyć, choć nie jest oczywiście tak, że mi się nie podobają. Awake jest jedną z tych piosenek, na które mam ochotę zawsze. Nie mam do niej sentymentu, z niczym mi się nie kojarzy (jak np. You Are Loved (Don't Give Up) z Brianem Joubertem). Ale ma w sobie coś, co powoduje, że mam po prostu ochotę odpłynąć gdy jej słucham. Nie przy każdej piosence tak się czuję. W Awake czuję tyle ciepła, tyle czułości, śpiewana jest tak słodko i miękko i... Nie da się chyba tego opisać.


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#14 13-8-2008 13:42:29

 Jardin

Dżoszorozkminiacz

Zarejestrowany: 12-5-2008
Posty: 932
Ulubiona piosenka Josha: Alejate

Re: Ulubiony utwór

Kiedy słuchałam piosenki "Awake" patrząc w niebo (tym razem za dnia) czułam taką lekkość...myślałam, że zaraz uniosę się wysoko w górę (a mój duch na pewno już tam pofrunął!). To było takie cudowne uczucie:)

Za to w ciszy nocy odkryłam piękno "Gira con Me". Za dnia nie wyczuwam płynącej z niej magii, ale w nocy to zupełnie co innego. Tak mnie oczarowała, że w tym momencie jest moją piosenką nr 1!


Schowana za ścianą własnej Ciszy...

Offline

 

#15 13-8-2008 21:34:10

 aglaja

Dżosznięty

Zarejestrowany: 31-7-2008
Posty: 159
Ulubiona piosenka Josha: Awake / In Her Eyes
Wiek: 17
Imię: Ola

Re: Ulubiony utwór

Okropnie trudne pytanie, w moim przypadku praktycznie bez odpowiedzi bo bardzo trudno mi znaleźć utwór "ten jedyny, ulubiony". Na pewno najczęściej słuchanymi przeze mnie piosenkami są: "In her eyes", "Let me fall", "For always", Si Volvieras a Mi", "Per te" i "Gira Con Me". Każda z nich w specyficzny sposób trafia wprost do mojego serca, oczarowuje na baaaaardzo długo.
Naprawdę ograniczyłam swoją listę do minimum... aż się boję co będzie jak na półki sklepowe trafi nowy album Josha


"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem albo sprzedawcą losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Lubin Szamba betonowe cena Katowice mapa fotowoltaiki TAMAN INDAH RESORT