Ogłoszenie

Zachęcamy do rejestrowania się na naszym forum. Dla zalogowanych użytkowników czeka niespodzianka w postaci dodatkowych, ukrytych dla gości, tematów.

#1 9-11-2009 14:51:47

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Łyżwiarstwo Figurowe

Wiem, że jest wątek łyżwiarstwa, ale jest on związany z Joshem. Przyda się wątek o samym łyżwiarstwie nie o muzyce Josha, którą wybierają łyżwiarze.

Oczywiście dla mnie łyżwiarstwo figurowe=Brian Joubert więc będę pisać o Brianie.

W 2010 r. odbędzie się Zimowa Olimpiada, łyżwiarze już teraz ćwiczą. Obecnie trwa Grand Prix. W styczniu będą Mistrzostwa Europy, w marcu Świata, na które czekam z niecierpliwością, ale oczywiście najbardziej interesują mnie Igrzyska.

Mojemu Brianowi do szczęścia potrzebny jest tylko złoty medal olimpijski. Mistrzem Europy i Świata już jest. Po wynikach Grand Prix widać (na razie), że w pokazie krótkim nie ma sobie równych, był pierwszy spośród wszystkich. Ale jest problem z programem dowolnym... Mimo, że w swojej grupie był pierwszy, to jednak gdyby tak połączyć wszystkie rozegrane Grand Prixy, będzie "ostatnim ze zwycięzców". Jeśli tego nie poprawi, szanse na złoty medal w Igrzyskach będą znikome... Mam nadzieję, że tak się jednak nie stanie i Brian da z siebie wszystko. Przede wszystkim niech jeździ pewnie i bez przewrotek, bo zdarza mu się, no bo jak mistrz może się przewracać! Naprawdę tego nie rozumiem, co się z nim dzieje, kiedyś nie było mowy o żadnych upadkach. Ciągle czekam, aż zobaczę tego Briana z 2006/07 roku. To wtedy zdobył Mistrzostwo Świata, wtedy to w ogóle był zawsze nr 1. Wtedy go poznałam... Wtedy poznałam JOSHA...

Zauważyłam, że na tym forum jest dużo osób, które lubię Łyżwiarstwo. Piszcie więc o swoich wrażeniach. Aguń, możesz do woli rozpisywać się na temat Stephana Lambiela.

EDIT: Jeszcze wrócę do Briana. Właśnie spojrzałam, jaki ma w ogóle repertuar. W krótkim programie znów ma Rise Safri Duo... Trochę się zawiodłam. Prawda, choreografia jest dobra, ale już mi się znudziła, znam ją prawie na pamięć! Mógłby stworzyć coś nowego... Za to program dowolny... Brian zawsze wybiera świetną muzykę. Teraz nie mogło być inaczej. Spójrzcie, to taniec z Grand Prix Francji (tu niestety poszło mu gorzej niż w Grand Prix Japonii, ale występu z Japonii nie mogę znaleźć):
http://www.youtube.com/watch?v=KxgjPbBFloY
Zakochałam się w muzyce! I szczerze mówiąc Brian ma świetną choreografię! Naprawdę wystarczy poprawić lądowanie w skokach, bo skacze pewnie i obroty robi szybko, jak zawsze, a to jest najważniejsze, bo to robi największe wrażenie, kiedy obroty w skokach łyżwiarza są robione szybko. Oj, jak patrzę na tą minę Briana po zakończeniu jazdy to serce mi się kraje... Jednak ja zawsze Grand Prix odbierałam jako takie ćwiczenia, ćwiczenia przez prawdziwymi Mistrzostwami. Mam nadzieję, że Brian jeszcze się poprawi. No cóż, do Grand Prix Japonii się poprawił, jak widać z punktacji, ma ponad 10 punktów więcej! No i właśnie taki jest Brian, trzymam kciuki aby jechał równo!

Ten rok będzie niesłychanie ciężki dla łyżwiarzy. Europa w styczniu, Igrzyska w lutym, Świat w marcu, coś się boję, że Brian może zrezygnować np. ze startów w Mistrzostwach Europy. Ale jeśli to spowoduje, że lepiej się przygotuje do Igrzysk, to niech tak robi!

EDIT 2: Boję się tego dzieciaka: http://www.youtube.com/watch?v=AvTg7Sj4bio Kto to w ogóle jest, z choinki się urwał? Zdobył punktów 163.33. Dla porównania za swój lepszy występ Brian zdobył 147.35. ;( Czy mistrz świata Brian chce zostać pokonany przez juniora, występującego jak dotąd w zawodach juniorskich? No błagam, Brian, do roboty!


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#2 10-11-2009 20:57:40

 Jardin

Dżoszorozkminiacz

Zarejestrowany: 12-5-2008
Posty: 932
Ulubiona piosenka Josha: Alejate

Re: Łyżwiarstwo Figurowe

Marta_Evans napisał:

Aguń, możesz do woli rozpisywać się na temat Stephana Lambiela

Z wielką chęcią kochana Wiesz dobrze, że o nim mogę zawsze i wszędzie;) A właściwie prawie zawsze:/ Teraz mam strasznie mało czasu dosłownie na wszystko. Ale jak tylko znajdę chwilę to nawypisuję tu tyle epitetów lambielowych ile tylko będę w stanie xD


A za Briana oczywiście trzymam KCIUKI, a właściwie całe łapki Zawsze trzymałam, a od kiedy mojego S. już nie ma to został mi już tylko Joubert Choć słowo "tylko" też jest nie na miejscu. W końcu mogło nie być żadnego faworyta, a tak JEST I niech będzie jak najdłużej bo nie widzę tu żadnego następcy...

Marta_Evans napisał:

Boję się tego dzieciaka: http://www.youtube.com/watch?v=AvTg7Sj4bio Kto to w ogóle jest, z choinki się urwał? Zdobył punktów 163.33. Dla porównania za swój lepszy występ Brian zdobył 147.35. ;( Czy mistrz świata Brian chce zostać pokonany przez juniora, występującego jak dotąd w zawodach juniorskich? No błagam, Brian, do roboty!

Martuś, spokojnie. Tylko spokój może nas uratować. I Briana też. Oda jest dobry (choć oceniam tylko po tym występie, pierwszy raz słyszę to nazwisko w końcu) ale Brian w końcu też jest;] I mam nadzieję, że wiek tu nie ma aż tak dużego znaczenia.


Schowana za ścianą własnej Ciszy...

Offline

 

#3 15-11-2009 12:56:34

 plummy

Dżosznięty

Skąd: Mielec
Zarejestrowany: 14-8-2008
Posty: 170
Ulubiona piosenka Josha: Don't Give Up, Thankful...
Wiek: 19
Imię: Joanna

Re: Łyżwiarstwo Figurowe

Jeśli chodzi o łyżwiarstwo figurowe, to i ja muszę dorzucić swoje trzy grosze ^^. Po pierwsze bardzo się cieszę na zbliżający rok, bo w nim aż trzy ważne imprezy - ME, MŚ i Igrzyska, co oznacza trzy miesiące oglądania przewspaniałych wyczynów na lodzie ). Mam ogromne szczęście, bo ferie akurat wypadają mi na ME, moją ulubioną imprezę( jakoś zawsze najbardziej lubiłam łyżwiarzy ze starego kontynentu ).

Co do ulubionych łyżwiarzy, czy muszę wymieniać Jewgienija Pluszczenko?? , ogromną sympatią darzyłam zawsze Stephana Lambiela i ze smutkiem przyjęłam wiadomość o zakończeniu jego kariery. Teraz moim ulubionym łyżwiarzem jest Tomas Verner z Czech. Po prostu uwielbiam jego styl jazdy, taki swobodnyi i zabawny . Nie wiem czy media to nakręcają, czy to prawda, ale pomiędzy nim a Brianem Joubertem istnieje ostra rywalizacja. Nie umiem powiedzieć, kto jest lepszy od strony technicznej, jedak w osobistym odbiorze zdecydowanie wygrywa u mnie Tomas.

Nie wiem dlaczego skupiacie sie tu tylko na konkurencji mężczyzn , przecież w innych też jest mnóstwo świetnych łyżwiarzy, chociażby taniec na lodzie. Mam sporo ulubionych par, m.in.: rodzeństwo Kerr z Wielkiej Brytanii,  Tessa Virtue i Scott Moir z kanady, Nathalie Pechalat i Fabian Bourzat z Francji.

Offline

 

#4 15-11-2009 14:39:46

 Belame

Wstępna faza Grobanizmu

Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 29-7-2009
Posty: 238
Ulubiona piosenka Josha: Per Te
Imię: Beata

Re: Łyżwiarstwo Figurowe

Moja fascynacja łyżwiarstwem figurowym to przełom lat 80 i 90. Do moich ulubionych solistek należały Katarina Witt i Oksana Bajuł; solistów Wiktor Pietrenko, Brian Boitano, Brian Orser, Kurt Browning; par tanecznych Oksana Griszczuk i Jevgenij Platow; par sportowych Jekaterina Gordiejewa i Sergiej Grinkow. Oglądałam ich występy z wypiekami na twarzy, dopingowałam podczas startów w mistrzostwach, zarwałam niejedną noc, aby podziwiać ich poczynania na lodzie.

Nie wiem dlaczego, ale współczesne łyżwiarstwo figurowe już tak mnie nie pasjonuje. Wszyscy dążą do perfekcji jeśli chodzi o technikę jazdy, a emocje są gdzieś z boku. Ale to tylko moje odczucie.


''Muzyka to chińska łamigłówka, którą każdy rozwiązuje po swojemu i zawsze dobrze, bo jest bez rozwiązania''.

Offline

 

#5 15-11-2009 15:05:45

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Łyżwiarstwo Figurowe

plummy napisał:

Nie wiem dlaczego skupiacie sie tu tylko na konkurencji mężczyzn

Naprawdę tego nie wiesz...?

Jeszcze przed poznaniem Jouberta, oglądałam tylko pary sportowe, bo zawsze mi się podobały podnoszenia, skoki wyrzucane, spirale śmierci itd. U solistów ciężko to zrobić. ;-P Ale gdy poznałam Briana, stał się moim faworytem i po prostu przerzuciłam się na solistów, bo mu kibicuję. Zawsze fajniej oglądać coś, jak się komuś kibicuje, czuć wtedy prawdziwą rywalizację.

plummy napisał:

Teraz moim ulubionym łyżwiarzem jest Tomas Verner z Czech. Po prostu uwielbiam jego styl jazdy, taki swobodnyi i zabawny . Nie wiem czy media to nakręcają, czy to prawda, ale pomiędzy nim a Brianem Joubertem istnieje ostra rywalizacja. Nie umiem powiedzieć, kto jest lepszy od strony technicznej, jedak w osobistym odbiorze zdecydowanie wygrywa u mnie Tomas.

Oczywiście znam Tomasa, jak się ogląda solistów, zapamiętuje się tych najlepszych. Ja nie mogę nazwać siebie prawdziwą fanką Briana, bo dla mnie bycie fanem tzn. wiedzieć wszystko na temat swojego idola. Mogę się nazwać np fanką Josha. O Brianie nie wiem za dużo, tylko takie podstawowe informacje. Chciałam kiedyś poczytać o nim, znalazłam polskie forum Jouberta, ale nie za bardzo mi się podoba, bo nie za bardzo podobają mi się postawy "fanów" z tej strony. Jak Brianowi coś się nie uda, to od razu są osoby, które piszą co się z nim dzieje, jak będzie tak dalej jeździł, to znajdę sobie innego do kibicowania. A przecież z idolem trzeba być na dobre i na złe!

No to wracając do tematu... Nie jestem prawdziwą fanką Briana, więc nie wiem, czy ta rywalizacja jest ostra czy nie. Pewnie zawsze jakaś rywalizacja jest, Brian rywalizuje ze wszystkimi, którzy mogą być wyżej w generalce od niego.

Mi się w ogóle podoba w Brianie to, że nie wywyższa się i nie uważa się za najlepszego. Był kiedyś taki wywiad, kiedy mówił, że jego idolem jest Alexsei Yagudin i chciałby być takim świetnym łyżwiarzem jak on. A wtedy publiczność krzyknęła "jesteś". A on się tylko tak słodko uśmiechnął, podziękował wzrokiem za miłe słowa i pokiwał tak ręką, mając na myśli, że nie do końca. A i trzeba dodać, że mówił wtedy po angielsku z tym cudownym akcentem francuskim.

plummy napisał:

Co do ulubionych łyżwiarzy, czy muszę wymieniać Jewgienija Pluszczenko??

Jak patrzę, że w Turynie w Igrzyskach Evgeni Plushenko miał z programu krótkiego 90,66 i dowolnego 167.67 to po prostu ciary przechodzą. To punktacja nie z tej ziemi! Przy takich notach nikt nie ma z nim szans. Jeżeli naprawdę zamierza wrócić na lodowisko i startować w Igrzyskach, jeśli jest w tak dobrej formie, to Brian może się pożegnać ze złotym medalem olimpijskim... Chociaż przerwy zawsze robią swoje, nie wiadomo, czy Evgeni będzie w formie, jak kiedyś.


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#6 4-12-2009 23:30:18

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Łyżwiarstwo Figurowe

No tak, jak pech to pech... Brian miał kontuzję. I to dość poważną, bo zawadził ostrzem łyżwy o nogę i miał operację... http://sport.onet.pl/0,1248739,2085265, … omosc.html Dlaczego to musiał być on? ;( Mam nadzieję, że szybko wyzdrowieje i że Igrzyska nie są jeszcze stracone. Trzymam kciuki. Tak w ogóle to podobno Brian się zdziwił, że go wycofali z finału Grand Prix. Ach ten Brian. Ambitny, nie ma co.


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#7 10-1-2010 14:57:49

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Łyżwiarstwo Figurowe

Mam dobrą (jak nie bardzo dobrą ) wiadomość dla Aguni. Może wiesz już o tym, bo ja jestem trochę spóźniona... Stephane wraca! http://en.wikipedia.org/wiki/St%C3%A9ph … 010_season


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#8 10-1-2010 19:16:23

 Jardin

Dżoszorozkminiacz

Zarejestrowany: 12-5-2008
Posty: 932
Ulubiona piosenka Josha: Alejate

Re: Łyżwiarstwo Figurowe

MARTA! Bardzo dobra??? Ona jest...ona jest... Zaraz dostanę zawału! Martuniu kochana, dałaś mi taką dawkę adrenaliny jakiej już dawno nie miałam Jestem przeszczęśliwa, jeszcze w to nie wierzę. Ale to prawda, na oficjalnej stronie Stepha też pisze, że będzie na ME i później na Igrzyskach. Aaaa, zobaczę go, zobaczę go, już niedługo... Więc już nie czekam tylko na Briana, mam już teraz dwóch panów xD I nie ważne już kto jakie zajmie miejsce, kto wygra... ważne, że będą obaj

I najważniejsze, łyżwiarstwo odzyskało swoją magię


Edit.:
http://www.youtube.com/watch?v=d5qiwiuV … re=related

On naprawdę pokazuje marzenia na lodzie...


Schowana za ścianą własnej Ciszy...

Offline

 

#9 14-1-2010 19:55:32

 plummy

Dżosznięty

Skąd: Mielec
Zarejestrowany: 14-8-2008
Posty: 170
Ulubiona piosenka Josha: Don't Give Up, Thankful...
Wiek: 19
Imię: Joanna

Re: Łyżwiarstwo Figurowe

Ojej, czuję się troszkę pominieta, bo JA też uwielbiam Stephana, więc to i dla mnie radosna nowina . Nie mogę się doczekac ME - już od wtorku!

Offline

 

#10 15-1-2010 21:41:50

 Jardin

Dżoszorozkminiacz

Zarejestrowany: 12-5-2008
Posty: 932
Ulubiona piosenka Josha: Alejate

Re: Łyżwiarstwo Figurowe

Oj Asiu, nie gniewaj się Doskonale pamiętam, że Twoje serce też mocniej bije kiedy widzi Stepha

Tak, ja też czekam...tylko, że sama już nie wiem czy w ogóle mam na co Sprawdzam non-stop ten głupi program tv i nie ma tam żadnej wzmianki by TVP1 czy TVP2 transmitowało czy bardziej: retransmitowało ME w łyżwiarstwie! Co roku narzekam na Telewizję Polską, że coraz to mniejszą wagę przywiązuje do tego jakże pięknego sportu, ale żeby TAKI numer mi wywinęli to się po nich nie spodziewałam

Wy szczęściary macie kablówki to sobie popatrzycie, a ja co mam teraz zrobić? Już rozpaczać czy jeszcze zostawić sobie cień nadziei, że uda mi się jakoś obejrzeć?

A tak mi jeszcze przypomniało się o tym programie ipla. Kiedyś koleżanka namówiła mnie żebym sobie go ściągnęła, ale i tak właściwie z niego nie korzystałam i za bardzo się w nim nie orientuję. Ale tam coś pisze, że można oglądać transmisje sportowe na żywo (i retransmisje też). Czy to znaczy, że to łyżwiarstwo mogłabym oglądać właśnie przez ten program? Bo już innego pomysłu nie mam


...i tak to jest jak się zaczyna cieszyć przedwcześnie


Edit:
A jednak pojawiło się światło w tunelu Choć boję się znów ucieszyć żeby nie zapeszyć. Podobno (jeśli wierzyć temu co przeczytałam) mają być transmisje na żywo on-line na stronie tvp sport. Więc jeśli tylko Net mi nie nawali to zobaczę;) A nasze chłopaki jadą w czwartek ;]


Schowana za ścianą własnej Ciszy...

Offline

 

#11 16-1-2010 15:05:15

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Łyżwiarstwo Figurowe

Mnie zadowalałaby tylko TVP1 lub TVP2, bo w Łodzi mam dosłownie kilka programów na krzyż. No cóż, chyba pozostaje mi obejrzenie w internecie.


Ojej, czuję się troszkę pominieta, bo JA też uwielbiam Stephana, więc to i dla mnie radosna nowina . Nie mogę się doczekac ME - już od wtorku!

Przepraszam Asiu.


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#12 22-1-2010 12:17:47

 plummy

Dżosznięty

Skąd: Mielec
Zarejestrowany: 14-8-2008
Posty: 170
Ulubiona piosenka Josha: Don't Give Up, Thankful...
Wiek: 19
Imię: Joanna

Re: Łyżwiarstwo Figurowe

No to jesteśmy już po konkurencji solistów . Wczoraj cały dzień czekałam żeby wreszcie zasiąśc przed telewizorem i oglądnąc finał ^^. No i się doczekałam. Wiedziałam, że Pluschenko wygra, ale szczerze powiedziawszy 2 miejsce Stephana było dla mnie zaskoczeniem. Oczywiście jest on świetnym łyżwiarzem i jednym z moich ulubionych, jednak miał sporą przerwę i po programie krótkim był dopiero 5. Ale mimo wszystko to była bardzo miła niespodzianka. Stephane jak zwykłe jechał pięknie( chciałabym miec chociaż połowę jego gracji ), ale technicznie nie pokazał wszystkich swoich możliwości. Mam tylko nadzieję, że do Igrzysk się poprawi. Tam dopiero będą emocje, bo do stawki dołączą Amerykanie i Japończycy.

Co do Briana-jego program mnie nie powalił ( ale kiedy na tafli jest Stephane, w części artystycznej nic go nie przebije ^^), miał też problemy w skokach, ale myślę, że wynikło to z presji, bo w końcu powrócili jego dwaj najgroźniejsi rywale.

No i wreszcie Thomas Verner-niestety nie widziałam żadnego z jego występów, ale 10. miejsce to grubo poniżej jego możliwości. Nie wiem, co się z nim dzieje od dwóch sezonów, ale jeździ coraz gorzej .

No to teraz czekamy na Igrzyska!

Offline

 

#13 22-1-2010 16:07:54

 Jardin

Dżoszorozkminiacz

Zarejestrowany: 12-5-2008
Posty: 932
Ulubiona piosenka Josha: Alejate

Re: Łyżwiarstwo Figurowe

Tak,  stało się, wszystko jasne. Nie byłam w stanie wczoraj pisać, spodziewałam się niesamowitych emocji, ale TAKICH nie przewidziałam i strasznie tego nie chciałam. Rywalizacja zapowiadała się nie do opisania... Brian broniący tytułu Mistrza, powrót niekwestionowanej gwiazdy tych Mistrzostw, Evgenija Plushenko i powrót Stephane Lambiela, czyli mojej "gwiazdy" Choć każda osobowość wspaniała, to jednak tak jak wiecie, moje serce szczególnie czekało na Stefana. I okazało się, że musi czekać do samego końca, bo wylosował, że pojedzie jako ostatni. Bałam się strasznie, bo wydaje mi się, że ostatni ma najgorzej, kiedy wszystko jest już jasne, ta presja...trzeba mieć mocne nerwy żeby to wytrzymać. A Steph wg mnie nerwów ze stali nie ma i różnie mogło być...

Czekam więc...(oglądałam transmisję w Internecie oczywiście bo innej możliwości nie miałam). Oglądałam wszystkich od początku, czyli od 19:15. Zostaje ostatnia piątka. Pierwszy z najlepszych jedzie Brian, trzymałam kciuki tak mocno, że aż ręce mnie bolały. Zacisnęłam zęby i zaczął... Jeśli Martuś oglądałaś czułaś pewnie to co ja (choć pewnie ze zdwojoną siłą). Brian nie wytrzymał tego napięcia, tego porównywania go z Plushenko, że jeśli chce zatrzymać złoto to MUSI go pokonać. A jak wiadomo, jeśli czegoś baaardzo się chce to jeszcze trudniej to osiągnąć. Nie pojechał tak jak chciał, tak jak my byśmy chciały. Widziałam ten zawód, smutek w jego oczach, to było przykre.

Zaraz potem Evgeni, dumny, pewny siebie, pewny zwycięstwa. Tak jak Przemek Babiarz powiedział, miał miażdżącą przewagę nad resztą zawodników. Pojechał prawie perfekcyjnie. Prawie, bo jednak było małe potknięcie. Jednak mimo to nikt nie miał już wątpliwości, kto został zwycięzcą. Znów pokazał kto rządzi na lodzie. Że mimo kilkuletniej przerwy można wrócić i po raz kolejny zwyciężyć.

I Stefan. Nikt nie wierzył, że może sięgnąć podium. Nawet ja nie wierzyłam. W najlepszym wypadku wróżyłam mu nieszczęsne 4 miejsce. Ale to nie było już takie ważne, chciałam go po prostu zobaczyć i cieszyć się pokazem...którego ostatecznie nie zobaczyłam! I właśnie TO było straszne. Do tej pory nie mogę zrozumieć co ja takiego złego zrobiłam żeby mnie tak doświadczać! No za jakie grzechy Czekałam 2 lata na jego powrót, a na 2 minuty przed jego występem zaciął mi się obraz. Miałam tylko głos, słyszałam komentatorów jak relacjonowali program Stepha, ale jego samego nie widziałam Możecie to sobie wyobrazić? Słyszycie Verdiego, oklaski publiczności przy piruetach lambielowych ale i zgrzyty przy upadkach, które też miał, ale nic nie widzicie, nie możecie tego razem z nim przeżyć. Miały być łzy szczęścia z ponownego spotkania a były łzy rozpaczy… To było chyba jeszcze gorsze niż kiedy dowiedziałam się, że kończy karierę.
Obraz naprawił się dosłownie na 3 sekundy przed końcem programu kiedy Steph dochodził do siebie po mega zakręconym piruecie. I tyle go widziałam ;( Później słyszę, że mimo że nie pojechał idealnie i że po programie krótkim był piąty, słyszę, że jest drugi, że wyprzedził Briana! Byłam w szoku. Tak jak Ty, Joasiu nie spodziewałam się tego w najmniejszym stopniu. To było wielkie zaskoczenie. Cieszyłam się, a jakże, choć nie widziałam dokładnie z czego. Teraz już wiem, dzięki You Tube. Aaa, i jeszcze jedno, muzyka Verdiego, którą sobie wybrał wcale mi nie pomogła w tych ciężkich chwilach. Byłą piękna, ale jeszcze bardziej chciało mi się ryczeć ;( Mimo że skoki nie wszystkie mu wyszły (co wcale mnie tak nie razi, wręcz przeciwnie) to resztę nadrobił interpretacją, jak zawsze wspaniałą I wszyscy to docenili. I pięknie się prezentował, pięknie uśmiechał i...więcej już nie mówię. I tak się za bardzo rozgadałam.

Jeszcze tylko video z programów dowolnych żeby Ci co nie widzieli, mogli zobaczyć

Złoty Plushenko nierozłącznie z Edvinem Martonem:
http://www.youtube.com/watch?v=a6vml3Nicr8

Srebrny Lambiel:
http://www.youtube.com/watch?v=04_M-wOgWCc

Brązowy Joubert:
http://www.youtube.com/watch?v=BuwYCYlFuIs


I ceremonia medalowa:
http://www.youtube.com/watch?v=pu2By7_16nI


Jedno jest pewne, tych Mistrzostw nie zapomnę i aż boję się pomyśleć co będzie na Igrzyskach...


Schowana za ścianą własnej Ciszy...

Offline

 

#14 22-1-2010 17:53:13

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Łyżwiarstwo Figurowe

plummy napisał:

Stephane jak zwykłe jechał pięknie( chciałabym miec chociaż połowę jego gracji ), ale technicznie nie pokazał wszystkich swoich możliwości.

Z jego 160 punktami, + 1 gdyby nie upadł to naprawdę nie wiem, co może jeszcze poprawiać. Tzn, może ciągle poprawiać swoje możliwości, ale aż strach pomyśleć, co by było, gdyby to zrobił, przecież tak naprawdę dzieliły go tylko 3 punkty od Plushenki! Szacunek. Naprawdę. Gdyby jeździł równie dobrze w krótkich programach... Pewnie Aguń byłaś szczęśliwa.

Ale ja chciałabym rozpisać się o moim Brianie. Niestety nie oglądałam jazdy, bo TVP nie transmitowała, a ja u siebie w Łodzi nie mam kanałów sportowych. Moja mama oglądała i relacjonowała mi dzwoniąc co jakiś czas potem na koniec powiedziała kto wygrał i który jest Brian. Gdy usłyszałam, że Brian jest 2 po krótkim programie, pierwsza moja reakcja: kurde, mam przeczucie, że zawali znów program dowolny i jeszcze go wyprzedzą. Nie miałabym takich przeczuć, gdyby nie pokazał mi, że jest do tego zdolny!! Zdolny teraz, gdy jego werwa gdzieś uciekła. Zawiodłam się. Teraz jak już jestem w domu i mogłam obejrzeć jego program naprawdę mogę powiedzieć, że to był słaby jak na niego występ. Skoki nie były pewne, ciągle jakieś zachwiania, brak było tych emocji w jeździe. Zawsze kochałam jego sekwencje kroków, bo uwielbiałam ten jego trans, w który wpadał podczas ich wykonywania. A niestety już mi brakuje tej iskierki. Jeździ strasznie nerwowo. Strasznie nie podobało mi się też to, że przed występem jeszcze sobie skoczył. Bo to świadczy, że czuje się nieprzygotowany. Jeśli będzie się stresował, jeśli będzie ciągle myślał, że musi pokonać Plushenkę by wygrać, nie ma szans na zwycięstwo. Bo wtedy za komponenty dostanie bardzo mało. Niech teraz usiądzie ze swoim trenerem, przeanalizuje występ Plushenki, potem swój i zastanowi się, co robi źle.

Wiecie co? Nawet jeśli Brian na Igrzyskach nie pokona Plushenki, ale jego występy będą mi się bardzo podobać, i nie będzie mieć jakieś wielkiej straty do Plushenki, tak żeby było widać, że walczył i jest godnym przeciwnikiem Plushenki, to będę usatysfakcjonowana i będę dumna z Briana. Ale nawet do tego drugiego miejsca ciężka droga przed nim... A jeszcze dodając do tego, że nawet w szczytowej formie Brian miał najwięcej chyba ze 160 punktów, więc musiałby przeskoczyć jeszcze samego siebie.


EDIT: Pocieszają mnie dwie rzeczy:

1. Pewna osoba napisała: "Przeanalizowałam sobie za to protokoły sędziów i z moich obliczeń wynika, że Bri przegrał z powodu braku jednego obrotu w programie krótkim (w kombinacji skoczył 4+2, a Plushowy 4+3), oraz z powodu podwójnego salchowa w dowolnym i tego, że po poczwórnym nie skoczył nic do kombinacji. Poza tym jego kroczki zostały ocenione o poziom niżej niż Plusha. Generalnie przynajmniej na papierze nie widzę znaczących rozbieżności pomiędzy potencjałem technicznym Bri i Plushowego. Noty za komponenty też mają podobne. Wystarczy pojechać czysty program i da się z Plushem wygrać (chyba, że na IO szykuje coś extra, czego nigdzie w tym sezonie jeszcze nie pokazywał)".

2. Podobno Brian powiedział na konferencji, że ME to była dla niego rozgrzewka i nadal przygotowuje się mentalnie na Igrzyska.

No dobra, łatwo mnie pocieszyć, ale ja po prostu nie chcę stracić nadziei i chcę nadal kibicować Brianowi i wierzyć, że jeszcze nie wszystko stracone.


EDIT 2: http://www.youtube.com/watch?v=ZNjvYW0abds prawda, że krótki program był naprawdę bardzo dobry? Oj ten Brian...

EDIT 3: http://www.youtube.com/watch?v=8ATPtw2QlMQ Brian na gali. I znów: czemu tutaj jeździ świetnie, a podczas mistrzostw nie wychodzi?


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

#15 15-2-2010 18:59:55

 Jardin

Dżoszorozkminiacz

Zarejestrowany: 12-5-2008
Posty: 932
Ulubiona piosenka Josha: Alejate

Re: Łyżwiarstwo Figurowe

Przeglądałam ostatnio terminarz igrzysk w poszukiwaniu łyżwiarstwa figurowego, żeby wiedzieć kiedy nasi chłopcy jadą;) Dostępny tutaj:

http://sport.tvp.pl/vancouver2010/terminarz

A tu dot. samego łyżwiarstwa:

http://sport.tvp.pl/vancouver2010/dyscy … o-figurowe

Niby wszystko ładnie pięknie podane z datami i godzinami, ale ja im dłużej się nad tym zastanawiam tym więcej wątpliwości mam:/ Jak widać wraz z zimą mój mózg zamarza i nie kontaktuje tak jak trzeba, heh.

Bo np. 17 lutego o godz. 01:15 ma być transmisja z programu krótkiego. ALE czy to będzie w nocy z wtorku na środę czy w nocy ze środy na czwartek?

Może to głupie pytanie, ale ja już teraz nie wiem. Gdyby mnie ktoś oświecił to byłabym wdzięczna;] Wolałabym jednak tę drugą opcję bo wtedy mam wolne i mogę poświęcić tę noc xD


Schowana za ścianą własnej Ciszy...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.worldhotels-in.com Kempten www.hotelstayfinder.com Проживание Даллструм