Ogłoszenie

Zachęcamy do rejestrowania się na naszym forum. Dla zalogowanych użytkowników czeka niespodzianka w postaci dodatkowych, ukrytych dla gości, tematów.

#1 23-4-2011 10:48:09

 djpress

Gość z zewnątrz

3460209
Zarejestrowany: 23-4-2011
Posty: 4
WWW

Michał Masłoń

Naprawdę polecam ten głos
http://michalmaslon.pl/

Tu piosenka Josha
http://www.youtube.com/watch?v=AxRDKj8W … r_embedded

Co o tym sądzicie?


DD

Offline

 

#2 23-4-2011 12:19:21

 annesophie

Wstępna faza Grobanizmu

Zarejestrowany: 8-12-2010
Posty: 223
Imię: A.

Re: Michał Masłoń

Nie słuchałam niczego więcej oprócz coveru 'Remember when it rained' i nie spodobał mi się on zbytnio... Może w innych piosenkach głos Michała Masłonia brzmi lepiej, ale w tej nie przemawia do mnie... I nie pasowało mi też coś w jego angielskim. Ale to tylko moja opinia. Brawo za odwagę do zmierzenia się z trudnym utworem wybitnego artysty.


http://24.media.tumblr.com/tumblr_m064ux5AF21qacpflo1_500.gif

...And if you knew how I wanted someone to come along
And change my life the way you've done...

Offline

 

#3 23-4-2011 12:41:01

 magda_fi

Wstępna faza Grobanizmu

Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 27-4-2010
Posty: 269
Wiek: 30

Re: Michał Masłoń

Ogólnie barwa głosu zupełnie przyjemna (chociaż w falsecie jest coś co drażni moje ucho), ale ten cover mnie też nie przekonuje. Taki trochę senny(?), zwłaszcza początek.


Błogosławiony ten, który śmieje się z samego siebie, albowiem będzie miał ubaw do końca życia

Offline

 

#4 23-4-2011 12:43:32

 djpress

Gość z zewnątrz

3460209
Zarejestrowany: 23-4-2011
Posty: 4
WWW

Re: Michał Masłoń

magda_fi napisał:

Ogólnie barwa głosu zupełnie przyjemna (chociaż w falsecie jest coś co drażni moje ucho), ale ten cover mnie też nie przekonuje. Taki trochę senny(?), zwłaszcza początek.

Namawiam go, by nagrał kolejne, zna sporo jego kompozycji tylko niestety, on perfekcjonista, musi być studio, muzycy a to już koszty. Dziękuje za opinie

Offline

 

#5 23-4-2011 13:49:48

 agataa

Dżosznięty

8708562
Zarejestrowany: 21-12-2010
Posty: 192
Ulubiona piosenka Josha: Awake. Love only knows
Wiek: 23
Imię: Agata
Od kiedy słucham Josha: 17.10.2010

Re: Michał Masłoń

Przesłuchałam, i chcąc być szczera muszę przyznać, że zdecydowanie mi się nie podoba (ani wykonanie, ani nawet pomysł, żeby "próbować" podołać takiemu wyzwaniu). Trudno mi sobie wyobrazić, żeby ktoś mógł się równać z Joshem. Nie ta kategoria...


And I can’t breathe without you and I don’t
And I can’t live without love and I won’t

Offline

 

#6 23-4-2011 13:55:29

 Belame

Wstępna faza Grobanizmu

Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 29-7-2009
Posty: 238
Ulubiona piosenka Josha: Per Te
Imię: Beata

Re: Michał Masłoń

Szczerze to też mi się nie podoba. Polski Josh Groban? Nie sądzę...


''Muzyka to chińska łamigłówka, którą każdy rozwiązuje po swojemu i zawsze dobrze, bo jest bez rozwiązania''.

Offline

 

#7 23-4-2011 14:16:15

 Julianna

Zarażony Dżospą

1165244
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 24-7-2009
Posty: 103
Wiek: 22

Re: Michał Masłoń

Przesłuchałam 'Remember when it rained' i nie, to zupełnie nie to. Przede wszystkim drażni akcent w języku angielskim. A poza tym, to jednak nie ten głos, zdecydowanie. Josh Groban jest tylko jeden i chyba ciężko tutaj mówić o kimkolwiek, że jest 'drugim/polskim Joshem'. Może to moje prywatne odczucie, ale piosenki Josha mają w sobie coś takiego, że przykuwają uwagę od razu, natomiast po przesłuchaniu innych piosenek tutaj nic takiego nie znalazłam, nie czuje, żebym chciała do tych piosenek wrócić, bo wywarły na mnie jakieś wrażenie. To taka moja opinia.

Offline

 

#8 23-4-2011 16:18:03

 violino

Zarażony Dżospą

Skąd: 3miasto
Zarejestrowany: 23-10-2009
Posty: 136

Re: Michał Masłoń

Julianna napisał:

Przede wszystkim drażni akcent w języku angielskim.

Ja się czepiam raczej wymowy  (chociaż podejrzewam, że to samo mamy na myśli) - do poprawki i to barrrrrrdzo mocno ( boli zwłaszcza [i] tam, gdzie powinno być bardziej zbliżone do naszego [y]). Poza tym wysokie tony - oopsssss.  Do tego jakaś maniera w śpiewaniu, którą trudno mi w tej chwili dookreslić...

I tekst!!! Nie "when it'S rained" tylko "IT rained".

Głos okey, ale w innym repertuarze. I to nie ma wiele wspólnego z moim lubieniem Josha - pewnie, że ciężko dogonić kogoś, kto ma wyrobiony styl i markę. Ale covery to cholernie trudna sprawa, żeby znaleźć i zawrzeć z nich siebie a nie tylko skopiować oryginał. Tu się nie udało.

Bardziej mi się podoba np. "Z rosą na szkle" - tu jestem barrrrdzo na tak i puszczę to zaraz znajomej, która takie klimat i głos lubi:) A sama pewnie też będę częściej zapuszczać. Ale zdecydowanie nie "Remember when it rained".

Offline

 

#9 23-4-2011 17:18:08

 anika

Dżoszorozkminiacz

13630726
Skąd: Chorzów - Górny Śląsk
Zarejestrowany: 6-12-2010
Posty: 401
Ulubiona piosenka Josha: You Raise Me Up
Wiek: 34
Imię: Anna

Re: Michał Masłoń

Belame napisał:

Szczerze to też mi się nie podoba. Polski Josh Groban? Nie sądzę...

mnie też się nie podoba nawet nie wysłuchałam do końca... pierwsze słowa i już mam wyrobione zdanie, trudno... JOSH jest tylko jeden i KONIEC I KROPKA


You raise me up, so I can stand on mountains
You raise me up, to walk on stormy seas...

Offline

 

#10 23-4-2011 17:55:10

 kasieczku

Dżoszorozkminiacz

8039124
Skąd: Śląsk - Tychy
Zarejestrowany: 9-9-2010
Posty: 410
Ulubiona piosenka Josha: Per Te
Wiek: 21
Imię: Kasia

Re: Michał Masłoń

Właśnie słucham... i mam wrażenie, że śpiewa zupełnie inną piosenkę tylko pod melodię "Remember when it rained" Słowem- koszmar jeżeli idzie o angielski, głos jak dla mnie też jakiś szalenie genialny i wybitny nie jest... i te "zjechane" dźwięki... ja bym jego płyty nie kupiła, ba! na ten moment prawdopodobnie wyłączałabym radio gdyby go puścili- to taka moja chwila szczerości...
Ale nich chłopak ćwiczy... może coś z niego wyrośnie... na ten moment jestem na NIE.

I ustalmy... Josh per Dżosz Groban jest tylko jeden


http://i1095.photobucket.com/albums/i466/aggie_ann/jgr345.gif?t=1312662424

SZUBIDUBI JU KEN DENS :D

Offline

 

#11 23-4-2011 18:47:00

 violino

Zarażony Dżospą

Skąd: 3miasto
Zarejestrowany: 23-10-2009
Posty: 136

Re: Michał Masłoń

kasieczku napisał:

ja bym jego płyty nie kupiła, ba! na ten moment prawdopodobnie wyłączałabym radio gdyby go puścili- to taka moja chwila szczerości...

A słuchałaś innych kawałków? Bo ta "chwila szczerości" na podstawie jednego utworu jest mam wrażenie z lekka niesprawiedliwa.
No chyba że to był skrót od "ja bym jego płyty z coverami Josha Grobana nie kupiła", to okey.

O co chodzi? O ważenie słów. Bo ja gdybym usłyszała tylko i wyłącznie "London Hymn" Josha, to bym jego płyty też nie kupiła...

Offline

 

#12 23-4-2011 19:12:41

 djpress

Gość z zewnątrz

3460209
Zarejestrowany: 23-4-2011
Posty: 4
WWW

Re: Michał Masłoń

Ja dodam, że faktycznie spotkałem się z opinią nt. języka EN (to pewnie do nauki). Oczywiście Groban jeden ... dla Michała to także wybitna postać, której jest zakochanym fanem i pewnie dlatego chciał spróbować zaśpiewać jego utwór.

Michał idzie/próbuje iść swą drogą muzyczną. Celowo dałem pod dyskusję i super, że się bardzo konkretnie wypowiadacie. Na tak, na nie

Dziękuje też za miłe komentarze. Ta "naleciałość" to pewnie wynik tego, że Michał był tenorem i ćwiczył głos operowo. To brzmi zupełnie inaczej w tej muzyce.

Słuchanie na żywo Michała to jak słuchanie Josha. Nie, nie przesadzam. Oboje jakoś mają coś w sobie, co od razu przyciąga. Lubię jednego i drugie, oo

http://vimeo.com/19958571 - złapany przypadkowo. Przepraszam, bo wiem, że to forum wyłącznie dla Josha.

Co do koncertu Grobana w PL to myślę, że trzebaby to zrobić i tyle.

Ostatnio edytowany przez djpress (23-4-2011 19:16:00)

Offline

 

#13 23-4-2011 19:38:58

 kasieczku

Dżoszorozkminiacz

8039124
Skąd: Śląsk - Tychy
Zarejestrowany: 9-9-2010
Posty: 410
Ulubiona piosenka Josha: Per Te
Wiek: 21
Imię: Kasia

Re: Michał Masłoń

OK może trochę przesadziłam... ale nie mój typ, nie mój głos. Po prostu mnie nie porywa.
Przesłuchałam kilka piosenek, coś w sobie mają. Przyznaję się, może przesadziłam po przesłuchaniu jednej piosenki, przepraszam *bije się w piersi*
Ma głos, to prawda ale tak jak mówię- nie mój typ.
To tyle ode mnie


http://i1095.photobucket.com/albums/i466/aggie_ann/jgr345.gif?t=1312662424

SZUBIDUBI JU KEN DENS :D

Offline

 

#14 24-4-2011 19:55:26

 Marta_Evans

Pogromczyni Wszelkich Tematów

8028271
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8-7-2008
Posty: 2797
Ulubiona piosenka Josha: Awake
Wiek: 32 lata
Imię: Marta
Od kiedy słucham Josha: 27.01.2007

Re: Michał Masłoń

Piosenka Remember When it Rained położona totalnie. Angielski okropny, śpiewane nieczysto. Bo emocje może są. Ale nie ma się dreszczy przez te dwie rzeczy.

Ale! Barwę głosu ma przyjemną. Jeśli porządnie weźmie się za niego dobry nauczyciel muzyki, jest w stanie zrobić naprawdę wiele. Tylko proszę... niech śpiewa po polsku, albo niech poprawia wymowę.


http://25.media.tumblr.com/01ccd8ac4826d24d51199d0d9254a788/tumblr_n3ehl3jyX21qa9gzso2_r1_250.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Putgarten Alojamento Alibag